fotografiasvadby

image01svadby image04svadby

o mne...fotografka stanka

Fotografovaniu sa venujem už viac ako 16 rokov, je to moje hobby, ktoré sa stalo aj mojou prácou, pri ktorej si oddýchnem a užívam si čas strávený fotografovaním a postprodukciou. K fotografovaniu som sa dostala úplne náhodou.

Vždy ma fascinoval mamkin fotoaparát značky Zenit. Začala som študovať ako sa s ním pracuje atď. V začiatkoch som fotografovala na klasický čiernobiely film a fotografie som si vyvolávala sama doma v tmavej komore, ktorou sa stala kúpelňa mojich rodičov.

Postupy vyvolávania, ustaľovania som absolvovala ako samouk, z kníh a na vlastných chybách. Dnes môžem povedať, že takéto tajomstvo fotografie, kedy sa dozviete výsledok až o pár týždňoch neskôr, mi veľmi chýba. Digitalizácia nás posúva dopredu a dovoľuje nám zasahovať do snímky a meniť ju.

Dnes pracujem so špičkovou profesionálnou technikou, ktorá robí neuveriteľné fotografie. Som šťastná, že práve prácou sa stala moja najväčšia záľuba. Každé fotografovanie sa snažím robiť jedinečné a príjemné zároveň, pretože spomienku, ktorú budete mať, to sú nie len spomienky na vaše krásne obdobie či už narodenia bábätka, svadby prípadne inej príležitosti, ale je to aj moment samotného fotografovania, ktorý si určite chcete pamätať ako príjemný zážitok a radi si ho zopakujete.

Moja technika: Canon 5D Mark III; Canon EF 24-105mm f/4L IS; Canon EF-S 10-22mm f/3,5-4,5; Canon EF 70-300mm f/4-5,6 IS; Canon EF 50mm f/1,4; Canon 600D; Canon 300D;

image02svadby image05svadby image03svadby image06svadby

cenníksvadba

Pre cenník svadobných balíčkov ma prosím kontaktujte e-mailom: stankahollo@gmail.com, kde mi prosím súčasne so žiadosťou zašlite aj termín a miesto svadby.

Fotobalíček „Základný svadba“

Fotobalíček „Stredný svadba“

Fotobalíček „Komplet svadba“

Fotobalíček „Svadobný portrét cez týždeň (Po-Pia)“

Cestovné náklady nad 30km = 0,20 €/ km. Nadčas je 15 €/hodina. Ak sa rozhodnete pre moje služby, je dobré čím skôr zarezervovať si váš termín. Po obdržaní zálohy vám rezervujem dátum fotografovania. Záloha vám bude odrátaná z výslednej sumy a zvyšnú sumu uhradíte až po svadbe. Doba spracovania fotografií je max 40 pracovných dní.

Cena služby je splatná hneď v deň po samotnom fotení, prípadne po obdržaní faktúry na email.

Práca naozaj kreatívneho fotografa začína až po samotnom fotografovaní. Väčšina ľudí ani netuší, koľko práce a hlavne času si vyžaduje úprava fotografií – postprodukcia. Fotografie je potrebné vyretušovať, upraviť farby, orezať, čo to vylepšiť. Úprava jednej fotografie trvá od náročnosti od 20 min – 2 hodiny.

image04svadby image01svadby image05svadby image03svadby image06svadby image01svadby image04svadby image04svadby image03svadby image06svadby image03svadby image06svadby image01svadby